Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jessica obrien
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2014-2015
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
F 7-2 2:54
G. Linahon
Iowa Gold
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 2 (10 Team)
220
03/30
W
F 2-0 1:16
T. Mills
Iowa Red
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 4 (10 Team)
220
03/30
L
F 2-0 1:30
C. Max
Legends of Gold
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 9 (10 Team)
220
03/30
L
F 4-0 0:50
G. Sims
Iowa Black
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 7 (10 Team)
220
03/30
L
DEC 7-5
C. Watson
Iowa Blue
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 1 (10 Team)
220
03/30
L
F 2-2 2:36
B. Elkins
---
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 3 (10 Team)
220
03/30
L
F 4-1 1:20
T. Kroeze
Iowa White
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 5 (10 Team)
220
03/30
L
F 2-0 1:50
K. Pierre
South Dakota Platinum
2019 AAU Jr/Sr National Duals
Round 8 (10 Team)
220
03/02
L
TF 10-0 1:24
C. Pinkerton
Douglas WC
WAWA Junior & Female Jr State Freestyle
Placement Matches
220
03/02
W
DEC 13-9
L. Cole
---
WAWA Junior & Female Jr State Freestyle
Semifinals
220
03/02
W
F 2-4 0:24
C. Pinkerton
Douglas WC
WAWA Junior State Greco
Placement Matches
220
03/02
W
DEC 14-10
L. Cole
---
WAWA Junior State Greco
Semifinals
220
03/02
W
NC 0-0
L. Cole
---
WAWA Junior & Female Jr State Freestyle
True 2nd
220
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/19
L
VSU 10-0 0:57
C. Post
Missouri
2018 USMC/USAW Cadet & Junior GR Nationals
Consi of 16 #2
195 lbs
07/18
W
VSU 12-0 1:16
C. Lecoq
Oklahoma
2018 USMC/USAW Cadet & Junior GR Nationals
Consi of 16 #1
195 lbs
07/18
L
VFA 0:12 4-0
K. Franklin
Pennsylvania
2018 USMC/USAW Cadet & Junior GR Nationals
Round of 32
195 lbs
07/15
L
VFA 0:52 6-4
A. Pfeiffer
Maryland
2018 USMC/USAW Cadet & Junior FS Nationals
Consi of 16 #1
195 lbs
07/14
L
VFA 1:35 6-2
E. Olson
Colorado
2018 USMC/USAW Cadet & Junior FS Nationals
Round of 32
195 lbs
07/14
W
VSU1 13-3 3:37
O. Magill
Oregon
2018 USMC/USAW Cadet & Junior FS Nationals
Round of 64
195 lbs
03/30
L
DEC 7-2
J. Brink
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 2 (6 Team)
182
03/30
L
F 5-4 5:19
J. Neuhaus
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 5 (6 Team)
182
03/30
W
DEC 14-13
B. Petlon
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 3 (6 Team)
182
03/30
L
DEC 9-4
B. Mathern
---
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 4 (6 Team)
182
03/30
W
F 0-2 0:24
C. Kulm
South Dakota Sly Fox
2018 AAU 9-10 National Duals
Round 1 (6 Team)
182
03/03
W
TF 10-0
B. Davis
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Quarterfinals
182
03/03
W
TF 10-0 0:56
B. Davis
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Consi Semis
195
03/03
W
F 10-0 0:42
K. Sims
Torrington WC
WAWA Cadet and Jr State Freestyle
Quarterfinals
195
03/03
W
TF 12-0 0:40
K. Sims
Torrington WC
WAWA Cadet and Jr State Greco
Consi Semis
195
03/03
W
TF 10-0 1:17
B. Davis
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Cadet and Jr State Greco
Quarterfinals
195
03/03
W
TF 10-0 0:42
B. Davis
Greybull Basin Athletic Club
WAWA Cadet and Jr State Greco
Quarterfinals
182
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
DEC 5-2
C. Spooner
---
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 4 (6 Team)
160
04/01
L
F 8-0 4:16
J. Burma
South Dakota Red
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 1 (6 Team)
160
04/01
L
F 4-0 0:38
D. Ward
Team Vision Quest
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 5 (6 Team)
160
04/01
L
F 4-2 3:26
J. Jones
---
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 1 (6 Team)
160
04/01
L
F 2-0 0:25
T. Bentley
---
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 3 (6 Team)
160
04/01
L
F 5-1 2:15
C. Sherrill
Montana Grey
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 3 (6 Team)
160
04/01
L
F 4-3 1:57
I. Trumble
Nebraska Silver
2017 AAU 9-10 National Duals
Round 2 (6 Team)
160
02/10
L
F 4-0 0:22
D. Slack
---
Kelly Walsh @ Natrona County
Round 1
182
02/08
L
F 4-3 3:41
T. McNeil
Rock Springs
Rock Springs @ Kelly Walsh
Round 1
182
02/08
L
F 4-3 3:41
T. McNeil
Rock Springs
Kelly Walsh @ Rock Springs
Round 1
182
02/04
W
MD 8-0
T. Condos
Mountain View
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Placement Matches
182
02/04
W
F 7-4 2:16
T. Tobar
Thermopolis
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Consi Semis
182
02/04
W
F 7-0 2:03
V. Herd
Cheyenne Central
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Semis with WB
182
02/04
W
DEC 8-5
H. Worman
Wright
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 6 64-man, WB Rd 4 32-man
182
02/04
W
MD 12-3
K. Hoyt
Rocky Mountain
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Quarters with WB
182
02/04
W
F 2-0 1:02
B. Sather
Campbell County
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 4 64-man
182
02/03
L
F 2-0 1:22
T. Martin
Cheyenne Central
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
182
02/03
W
TF 15-0 4:04
R. Hoffman
Riverton
2017 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
182
02/01
L
F 5-0 0:59
C. Looney
---
Kelly Walsh @ Laramie
Round 1
182
01/21
L
F 11-2 2:09
B. Kainz
---
Chadron Invitational Wrestling 2017
4th Wrestleback (32 Man)
182
01/20
W
F 7-0 4:01
C. Miller
Valentine
Chadron Invitational Wrestling 2017
Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
01/20
L
F 4-4 2:31
C. Kelso
---
Chadron Invitational Wrestling 2017
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
01/19
L
F 7-0 1:29
J. Aksamit
---
Sheridan @ Kelly Walsh
Round 1
182
01/13
L
F 10-1 0:55
S. Harsh
---
Thoman Soda Ash Memorial
Round 2 (4 Team)
182
01/13
W
DEC 10-7
G. Ebeler
---
Thoman Soda Ash Memorial
Round 6 (8 Team)
182
01/13
W
DEC 6-0
B. Bragg
Jackson Hole
Thoman Soda Ash Memorial
Round 2 (8 Team)
182
01/13
L
DEC 8-1
C. Pinkerton
Douglas
Thoman Soda Ash Memorial
Round 7 (8 Team)
182
01/13
L
DEC 4-2
Z. Alexander
Cheyenne East
Thoman Soda Ash Memorial
Round 1 (8 Team)
182
01/13
L
F 5-0 1:09
T. Young
Uintah High School
Thoman Soda Ash Memorial
Round 1 (4 Team)
182
01/13
L
F 2-0 0:32
B. Waite
Green River
Thoman Soda Ash Memorial
Round 3 (8 Team)
182
01/13
L
F 7-1 1:12
H. Wempen
Riverton
Thoman Soda Ash Memorial
Round 5 (8 Team)
182
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
L
F 2-0 0:36
T. Branson
Stillwater Wrestling Club
Helltown Throwdown
Placement Matches (8 Man)
144
01/10
W
DEC 6-2
N. Bolinder
Three style elite
Helltown Throwdown
2nd Wrestleback (8 Man)
144
01/10
L
DEC 5-1
D. Sparrow
Kalispell Wrestling Club
Helltown Throwdown
Semis & 1st WB (8 Man)
144
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024