Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harlynn Ellison
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 10-0 5:58
G. Kristensen
Wayne county
2024 Chad Ewing Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
SPW2
01/28
L
DEC 6-4
P. Shaw
Moravia
2024 Chad Ewing Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
SPW2
01/28
L
DEC 8-1
B. Lewis
Warhawk Mat Club
2024 Chad Ewing Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
SPW2
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 0-0 3:21
A. Henderson
Wayne, Corydon
B/M/NM/VB/W
Round 1
138
02/01
W
F 4-0 1:02
K. Coleman
Bedford
Moravia, Van Buren, Bedford, North Mahaska, Wayne
Round 1
138
02/01
L
F 6-2 1:53
H. Wernli
North Mahaska
Moravia, Van Buren, Bedford, North Mahaska, Wayne
Round 1
138
01/31
L
F 6-4 3:21
A. Henderson
Wayne, Corydon
Moravia, Van Buren, Bedford, North Mahaska, Wayne
Round 1
138
01/14
W
F 3-2 1:55
E. Adam
Oskaloosa
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 6 (12 Man)
138
01/14
L
TF 16-0 3:08
T. Stoltz
Van Buren County
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 5 (12 Man)
138
01/14
L
F 15-2 5:09
T. Wheeler
PCM, Monroe
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 4 (12 Man)
138
01/14
L
F 10-2 1:46
L. Spaur
Knoxville
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 3 (12 Man)
138
01/14
W
F 12-1 1:52
W. Kok
Moravia
2023 Mike Halupnick Big Red Invite
Round 1 (12 Man)
138
01/13
W
F 4-0 1:08
O. Desrochers
Montezuma
Iowa Valley/Belle Plaine/Montezuma/Moravia
Champ. Round 1
138
01/13
L
F 2-0 0:47
W. Sankot
Belle Plaine
Iowa Valley/Belle Plaine/Montezuma/Moravia
Champ. Round 1
145
12/20
W
F 15-8 4:41
B. Huntrods
Collins-Maxwell
BGM Holiday Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/20
L
DEC 9-7 SV
J. Quiroz
WACO, Wayland
BGM Holiday Duals
Round 2 (6 Team)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 2-0 0:54
B. Thompson
Albia
2022 Ottumwa Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/08
W
F 2-0 1:51
J. Hannes
Fairfield
2022 Ottumwa Invitational
Round 4 (16 Man)
138
01/08
L
F 4-0 0:27
B. Griffiths
Ottumwa Bulldogs
2022 Ottumwa Invitational
Round 3 (16 Man)
138
01/08
L
F 2-2 0:30
W. Lashmit
Tipton
2022 Ottumwa Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/04
W
F 2-0 1:39
D. Hampton
Pekin
Bill Rex Invitational
5th Place Matches
138
12/04
L
DEC 10-4
B. Thompson
Albia
Bill Rex Invitational
Round 2 (1/4s; Rd 1of rr4 and rr2; Rd 2 of rr5
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024