Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
logan milkoivch
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 4-4 3:58
J. Collins
Berea-Midpark
Nordonia JV Battle
1st & 3rd (16 Man)
106 A
01/11
W
F 7-3 2:43
T. Tecco
Buckeye
Nordonia JV Battle
4th Wrestleback (16 Man)
106 A
01/11
W
TF 15-0 3:28
D. Devault
Waynedale
Nordonia JV Battle
Semis & 3rd WB (16 Man)
106 A
01/11
W
TF 22-5 4:14
P. Boustani
Twinsburg
Nordonia JV Battle
2nd Wrestleback (16 Man)
106 A
01/11
L
F 3-0 3:47
J. Craker
Mayfield
Nordonia JV Battle
Quarters & 1st WB (16 Man)
106 A
12/14
W
F 2-0 1:30
L. Morris
Hudson
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
113
12/14
W
FOR 0-0
C. TSCHUDY
Aurora
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
113
12/14
L
F 2-0 1:25
B. Kennedy
Berea-Mid
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
113
12/14
W
F 2-3 1:35
J. Lockett
Solon
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
113
12/13
L
F 5-3 4:50
J. Novak
St. Ignatius
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 11-5
N. Beers
---
Avon JV Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
106 A
01/26
W
DEC 11-5
Z. Tolles
Oregon Clay Green
Avon JV Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
106 A
01/26
W
F 8-2 2:06
J. Black
St. Edward
Avon JV Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
106 A
01/26
L
F 6-0 2:40
G. Isaac
Solon
Avon JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106 A
01/26
W
F 13-4 3:00
I. Zender
Rocky River
Avon JV Tournament
Round 1 (16 Man)
106 A
01/12
L
DEC 5-4 SV
D. Artman
Uniontown Lake
Nordonia JV Battle
Semis & 3rd WB (16 Man)
106 A
01/12
W
DEC 9-3
D. Castro
Bowling Green
Nordonia JV Battle
2nd Wrestleback (16 Man)
106 A
01/12
L
MD 13-4
J. Craker
Mayfield
Nordonia JV Battle
Quarters & 1st WB (16 Man)
106 A
12/08
W
F 0-0 1:57
P. Boustani
Twinsburg
The North Coast Classic
Quarterfinals (8 Man)
106 C
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024