Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
colton placek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Tri County JV
Tri County
Tri-County
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 7-5
E. Ehlers
Raymond Central
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
120
02/12
W
TF 18-2 3:20
C. Rughe
Superior
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/11
L
F 17-5 4:39
T. Meyer
---
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
120
02/04
L
DEC 5-3
J. Duba
Friend
2022 ECNC Invitational
Round 4
120
02/04
L
F 2-0 1:30
G. Bragg
Louisville
2022 ECNC Invitational
Round 2
120
01/22
L
MD 16-7
J. Duba
Friend
Thayer Central Invite 2022
Round 5
120
01/22
W
F 7-0 1:42
W. Havelka
Freeman
Thayer Central Invite 2022
Round 4
120
01/22
W
F 2-0 1:00
D. Baumbach
Superior
Thayer Central Invite 2022
Round 3 10 man
120
01/21
W
F 2-0 1:09
A. Keltner
Wilber-Clatonia
Thayer Central Invite 2022
Round 3
120
01/21
L
F 6-4 3:14
I. Piel
Red Cloud/Blue Hill
Thayer Central Invite 2022
Round 2
120
01/07
W
MD 13-4
J. Armstrong
Auburn
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 1:25
A. Berney
Centura
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
120
01/07
L
DEC 7-2
E. Pilakowski
Lakeview
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
120
01/07
L
F 12-0 3:28
T. Meyer
---
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 0:48
G. Shoush
---
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 1:01
A. Polansky
Republic County
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
120
12/11
L
F 2-0 0:42
E. Norton
North Bend Central
2021 NBC Wrestling Invite
Round 4
120
12/11
L
F 2-0 1:36
Z. Kavan
Aquinas Catholic
2021 NBC Wrestling Invite
Round 2
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
MD 14-6
J. Luna
Boone Central
NSAA Class C Sub-District 1A
Round 3 (Consi Semis)
106
02/06
L
DEC 10-7
K. Schindler
---
NSAA Class C Sub-District 1A
Round 1 (Quarters)
106
01/30
L
F 2-0 0:57
C. Colson
Grand Island JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 6
106
01/30
W
F 6-2 3:01
T. Shoup
Cross County/Osceola
Doniphan-Trumbull Invite
Round 4
106
01/30
W
F 2-0 0:30
M. Ruskamp
Lincoln Southeast JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 2
106
01/29
L
DEC 8-2
T. Olson
Anselmo-Merna
Central Valley Invitational
Round 5
106
01/29
W
F 6-2 1:23
D. Bearinger
Summerland
Central Valley Invitational
Round 4
106
01/29
L
F 2-0 0:35
C. Whitesel
Neligh/Oakdale
Central Valley Invitational
Round 2
106
01/29
W
F 5-0 2:54
C. Strecker
Fullerton
Central Valley Invitational
Round 1
106
01/22
W
F 10-2 3:58
W. Havelka
Freeman
Thayer Central Invite 2021
Round 3
106
01/22
L
F 2-0 1:33
P. Hernandez
---
Thayer Central Invite 2021
Round 2
106
01/22
L
F 2-0
T. Wells
Thayer Central
Thayer Central Invite 2021
Round 1
106
01/19
L
TF 18-1 1:33
B. Christo
---
Syracuse Pin Tournament
Finals
113
01/18
L
F 10-0 2:26
C. Caudill
Syracuse
Syracuse Pin Tournament
Round 3
113
01/18
L
F 15-4 5:45
P. Littlefield
Columbus Scotus
Syracuse Pin Tournament
Round 2
113
01/16
W
F 2-0 0:57
K. Pena
---
Malcolm Round Robin Tournament
Round 5
113
01/16
W
F 2-0 1:17
A. Haidul
Fairbury
Malcolm Round Robin Tournament
Round 3
113
01/16
W
DEC 9-3
E. Gloe
Conestoga
Malcolm Round Robin Tournament
Round 2
113
01/08
L
F 10-0 2:30
A. Polansky
---
Tri County Duals
Round 3 (8 Team)
113
01/08
W
F 4-10 3:50
W. Bonsack
Centura
Tri County Duals
Round 2 (8 Team)
113
01/08
W
F 7-0 1:52
R. Wilson
Weeping Water
Tri County Duals
Round 1 (8 Team)
113
01/08
L
F 7-1 1:13
A. Trowbridge
Fillmore Central
Tri County Duals
Cross Bracket (8 Team)
113
12/19
L
F 4-0 3:46
N. Hanson
Norris
Auburn Wrestling Dual Tournament
---
113
12/12
L
F 2-0 0:43
B. Kolc
Yutan
Bob Oliver Pin Invitational
Round 4
113 lbs.
12/12
W
DEC 3-2
B. Miller
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2
113 lbs.
12/05
L
F 0-4 1:09
A. Trowbridge
Fillmore Central
Bob Arehart Wrestling Invitational
ROUND 3
113
12/05
L
F 2-0 0:55
B. Kolc
Yutan
Bob Arehart Wrestling Invitational
ROUND 1
113
12/03
L
F 5-0 1:27
P. Hernandez
Wilber-Clatonia
Freeman Duals
Round 2 (6 Team)
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022