Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kody Carlton
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Buhler
Team X
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 8-4
K. Wise
---
AVCTL JV Tournament
Round 10
138
02/09
L
MD 13-0
S. Hall
Goddard
AVCTL JV Tournament
Round 4
138
02/09
W
F 6-0 2:00
A. Neal
---
AVCTL JV Tournament
Round 3
138
02/09
W
F 2-0 0:26
J. Villatoro
Goddard Eisenhower
AVCTL JV Tournament
Round 2
138
01/26
W
DEC 7-6
A. Welborn
Louisburg
BIT 2019 (18th annual)
Placement Matches (16 Man)
138
01/26
W
F 2-2 1:46
C. Birk
---
BIT 2019 (18th annual)
3rd Wrestleback (16 Man)
138
01/26
W
F 2-0 0:31
A. Jones
Labette County
BIT 2019 (18th annual)
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
01/26
W
DEC 7-3
J. Stephen
Tonganoxie
BIT 2019 (18th annual)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/26
L
F 16-2 4:45
G. Bonham
---
BIT 2019 (18th annual)
Champ Round 1 (16 Man)
138
01/26
L
DEC 7-1
G. Davis
---
Augusta @ Buhler
Round 1
138
01/25
L
DEC 7-1
G. Davis
---
Augusta @ Buhler
Round 1
138
12/16
L
MD 13-0
B. Burgoon
Salina-Central
Abilene High School Varsity Invitational
Placement
138
12/16
L
TF 18-3 5:37
S. Elliott
---
Abilene High School Varsity Invitational
Round 5 (10 Man)
138
12/15
L
F 2-0 1:47
R. Edmonson
McPherson
Abilene High School Varsity Invitational
Round 4 (10 Man)
138
12/15
W
FOR 0-0
N. Beckman
Phillipsburg
Abilene High School Varsity Invitational
Round 3 (10 Man)
138
12/15
L
F 2-0 1:42
P. Cook
Silver Lake
Abilene High School Varsity Invitational
Round 1 (10 Man)
138
12/14
W
F 6-0 2:29
G. Krug
El Dorado
Buhler JV @ El Dorado
Champ. Round 1
138
12/10
W
F 0-0 1:31
K. Silmon
Wichita-South
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 6
138 A
12/09
W
F 0-0 0:45
A. Lang
Hays
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 5
138 A
12/09
W
F 0-0 0:45
N. Brill
Mulvane
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 4
138 A
12/09
W
F 0-0
M. Bohatty
Towanda-Circle
Circle JV @ Buhler
Champ. Round 1
138
12/08
W
F 0-0 1:34
H. Diehl
Dodge City
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 2
138 A
12/01
W
F 2-0 2:39
J. Mattox
McPherson High School
McPherson JV & Girls Varsity Tournament
Round 3 (4 Man)
138
12/01
W
F 2-0 0:54
B. Brickell
Eisenhower
McPherson JV & Girls Varsity Tournament
Round 2 (4 Man)
138
12/01
W
DEC 6-5
A. Neal
Hutchinson
McPherson JV & Girls Varsity Tournament
Round 1 (4 Man)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-0
C. Williams
Campus
AVCTL JV Tournament
Round 10
126
02/10
L
DEC 5-4
K. Wise
---
AVCTL JV Tournament
Round 4
126
02/10
W
DEC 12-7
P. Luna
Maize
AVCTL JV Tournament
Round 3
126
02/10
W
DEC 6-4 SV
B. Brickell
Goddard Eisenhower
AVCTL JV Tournament
Round 2
126
02/03
L
DEC 8-6
J. Pawloski
Clearwater High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Semi & Consolation 1st Round (Center mat)
126
02/02
L
DEC 9-3
B. Sales
---
Circle Invitational Wrestling Tournament
Round 1 16 Man
126
02/02
L
F 4-1
C. Pavlacka
Andale
Buhler @ Andale
Round 1
132
01/26
L
DEC 8-6
T. Biddle
---
Buhler @ Winfield
Round 1
138
01/20
L
DEC 7-5 SV
K. Kawik
Winfield
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 5
126A
01/20
W
DEC 18-13 SV
Z. Lough
Douglass
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 4
126A
01/20
L
MD 8-0
A. Stagner
Goddard Eisenhower
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 2
126A
01/20
L
MD 14-4
A. Payne
---
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 1
126A
01/13
L
DEC 4-3
A. Hurtado
Dodge City
Hays High Jr Prairie Classic
1st & 3rd (16 Man)
126A
01/13
W
F 5-5 2:11
M. Dusseault
Junction City
Hays High Jr Prairie Classic
4th Wrestleback (16 Man)
126A
01/13
W
DEC 9-8
D. Yale
Junction City
Hays High Jr Prairie Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126A
01/13
W
F 0-0 1:33
C. Barrera
Liberal
Hays High Jr Prairie Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126A
01/13
L
MD 11-3
M. Dusseault
Junction City
Hays High Jr Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
126A
12/15
L
F 22-9 2:00
B. Crews
McPherson
McPherson @ Buhler
Round 1
138
12/09
L
DEC 4-2
G. Russell
Mulvane
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 5 (6 Man)
126 A
12/09
W
F 0-0 1:09
G. Schwager
Great Bend
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 4 (6 Man)
126 A
12/09
W
F 0-0 4:32
R. Mortensen
Campus
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 3 (6 Man)
126 A
12/09
L
MD 9-0
C. Newell
Hays
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 2 (6 Man)
126 A
12/09
W
DEC 10-4
G. Reimer
Great Bend
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 1 (6 Man)
126 A
12/01
L
F 11-0 3:35
J. Knowles
El Dorado
Buhler @ El Dorado
Round 1
132
11/29
W
F 2-0 1:40
S. Baugh
Buhler
Buhler @ Buhler
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024