Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Griffin Fjeld
Results
High School Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
C-E-C Lumberjacks
C-e-c Lumberjacks
Cloquet
Cloquet-Esko
Cloquet-Esko-Carlton
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 9-7
C. Haggberg
Mora
MSHSL Section 7AA
Placements
132
02/22
W
DEC 9-4
B. Larrabee
Hibbing
MSHSL Section 7AA
Consi Semis
132
02/21
L
TF 20-5 5:01
K. Boeke
---
MSHSL Section 7AA
Semifinals and WB 3
132
02/21
W
F 4-0 2:45
C. Haggberg
Mora
MSHSL Section 7AA
Quarterfinals and WB 1
132
02/08
W
F 6-5 2:40
E. Warren
Ogilvie
Great River Conference Tournament 2020
Placement Matches (8 Man)
138
02/07
W
F 6-3 3:00
G. Rockstroh
---
Great River Conference Tournament 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/29
W
F 0-0
E. Winterscheidt
---
Superior @ Cloquet
Round 1
138
01/11
L
DEC 4-3
D. Wilke
---
Superior Spartan Classic
Placements
132
01/11
W
F 13-8 5:26
B. Trautt
Northwestern
Superior Spartan Classic
Round 5
132
01/11
W
F 9-0 1:43
J. Thomas
---
Superior Spartan Classic
Round 4
132
01/11
W
F 5-0 1:35
J. LaCore
East Ridge
Superior Spartan Classic
Round 3
132
01/11
W
TF 15-0 2:39
E. Erspamer
Cloquet-Esko
Superior Spartan Classic
Round 2
132
01/04
L
DEC 8-7
Z. Clark
Saint Croix Falls
40th Annual Lion Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/04
L
DEC 6-4
S. Varpness
Glencoe-Lester Prairie
40th Annual Lion Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
MD 9-0
G. Hall
Milaca-Faith Christian
MSHSL Section 7AA
2nd Place
145
02/23
W
DEC 10-5
T. Carmody
Virginia Area
MSHSL Section 7AA
1st & 3rd
145
02/23
W
F 5-1 4:06
J. Marshall
Princeton
MSHSL Section 7AA
Consi Semis
145
02/22
L
TF 18-3 4:56
K. Schauer
Grand Rapids
MSHSL Section 7AA
semis
145
02/22
W
F 2-0 1:51
C. Wilson
Nash-Kee-Greenway
MSHSL Section 7AA
Quarterfinals and WB 1
145
02/09
W
F 8-1 2:47
E. Warren
Ogilvie
Great River Conference Tournament 2019
Placement Matches (8 Man)
145
02/09
W
F 11-5 4:02
E. Thompson
Mille Lacs Raiders
Great River Conference Tournament 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/19
L
F 11-1 5:38
S. Springer
Anoka
Chisago Lakes `Takedown Cancer` Tourney
Round 4 (8 Man)
145
01/19
L
F 5-0 3:24
L. Jurek
Becker
Chisago Lakes `Takedown Cancer` Tourney
Round 3 (8 Man)
145
01/18
W
F 5-0 2:58
J. Mancha
Henry Sibley
Chisago Lakes `Takedown Cancer` Tourney
Round 2 (8 Man)
145
01/18
W
F 10-1 3:47
C. Schumacher
Chisago Lakes
Chisago Lakes `Takedown Cancer` Tourney
Round 1 (8 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024