Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
DREW NOLEN
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Auburn
Auburn B
Auburn High School
Auburn, Team 2
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
F 0-0
T. BATIZ
Smiths Station Hs
Smiths Station Hs @ Auburn
Round 1
126
01/31
L
F 0-0
N. HANNON
Benjamin Russell
tri Ben Russell/McAdory
Champ. Round 1
126
01/16
L
DEC 2-1
E. CARLISTO
---
2020 AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
128
12/20
L
F 2-0 0:49
R. Hatchman
Wakulla Hs
Beast of the Beach
Round 3 (6 Team)
126
12/20
L
MD 10-1
J. Chenevert
St. Amant
Beast of the Beach
Round 2 (6 Team)
132
12/20
W
F 7-0 1:47
M. Tyner
Crestview
Beast of the Beach
Round 5 (6 Team)
126
12/20
W
F 11-0 1:53
J. Johns
Choctawhatchee
Beast of the Beach
Round 4 (6 Team)
132
12/20
W
DEC 6-2
J. CHERRY
Fairhope
Auburn / Foley / Enterprise
Champ. Round 1
126
12/14
L
F 2-0 0:51
G. SMITH
Baldwin County
Swede Umbach Invitational Pools
placement round 5th-23rd
126
12/14
L
F 2-3 1:32
T. BENEFIELD
Auburn High School
Swede Umbach Invitational Pools
Semis & Consolation (24 Man)
126
12/14
W
F 7-0 4:09
A. Villegas-Reidel
Columbus
Swede Umbach Invitational Pools
Quarterfinals (24 Man)
126
12/14
L
F 7-2 3:24
C. Roberts
Wewahitchka
Swede Umbach Invitational Pools
Round 5 (24 Man)
126
12/14
L
DEC 6-4
W. MILES
Central
Swede Umbach Invitational Pools
Round 4 (24 Man)
126
12/14
L
F 2-0 0:26
M. Rodriquez
Ridgeview
Swede Umbach Invitational Pools
Round 3 (24 Man)
126
12/14
L
F 4-0 2:44
N. HANNON
Ben Russell
Swede Umbach Invitational Pools
Round 2 (24 Man)
126
12/14
L
F 2-0 0:29
J. NOWDEN
Wetumpka High School
Swede Umbach Invitational Pools
Round 1 (24 Man)
126
12/12
L
F 12-0 2:22
E. Bordelon
---
Bob Jones @ Auburn
Round 1
126
12/07
W
F 5-2 1:30
D. Johnson
Northside
Red Devil Duals
Round 3 (12 Team)
126
12/07
L
F 0-0 0:54
J. Mitchum
Hardaway
Red Devil Duals
Placement (12 Team)
126
12/07
L
F 10-1 1:25
B. Moore
Columbus
Red Devil Duals
Round 4 (12 Team)
132
12/04
L
F 0-0
C. Miles
McAdory High School
tri Ben Russell/McAdory
Champ. Round 1
132
11/27
W
F 7-0 1:57
D. Evans
Thompson HS
2019 Hewitt Pools
Placement Matches
126
11/27
L
F 5-0 1:11
M. Galindo
---
2019 Hewitt Pools
Round 4
126
11/27
W
F 5-0 2:40
E. Philson
Thompson HS
2019 Hewitt Pools
Round 3
126
11/27
L
DEC 10-8
S. Sutton
Homewood Hs
2019 Hewitt Pools
Round 2
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024