Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danny Minor
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 7-2 2:55
N. Burdick
Racine Case
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
1st, 3rd, 5th (8 Man)
150
02/10
L
DEC 6-3
R. Gallagher
Kenosha Tremper
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
150
02/10
L
NC 0-0
R. Gallagher
Kenosha Tremper
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
2nd & 4th (8 Man)
150
02/03
L
F 4-0 2:54
R. Gallagher
Kenosha Tremper
2024 SEC Varsity Conference Tournament
3rd
150
02/02
W
F 15-3 3:50
I. Olesen
Oak Creek
2024 SEC Varsity Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
150
02/02
L
F 12-1 3:29
D. Nichols
Franklin
2024 SEC Varsity Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
150
02/02
W
F 2-0 1:13
N. Burdick
Racine Case
2024 SEC Varsity Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
01/20
L
DEC 10-6
G. Starich
Waukesha West
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
150
01/20
L
F 10-1 4:04
J. Reay
Neenah
Highlander Varsity Invitational
Round 5 ex-Semis - All brackets
150
01/20
W
MD 12-2
C. Anderson
Plymouth
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
150
01/20
W
F 9-12 4:23
A. Thames-Martin
Brown Deer
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
150
01/19
L
DEC 9-4
S. Hanson
New London
Highlander Varsity Invitational
Round 2 - All brackets
150
01/07
L
F 0-0 1:06
D. Trujillo
Rac. St. Cat./Luth.
Bradford Invitational
Placement Matches (10 Man)
150
01/06
W
F 0-0 4:40
A. Gaona
Milw Ronald Reagan
Bradford Invitational
Round 5 (10 Man)
150
01/06
W
F 0-0 1:00
C. Jimenez
Waterford
Bradford Invitational
Round 3 (10 Man)
150
01/06
W
F 0-0 1:30
A. Snoda
Waukesha South
Bradford Invitational
Round 2 (10 Man)
150
01/06
W
MD 14-4
K. Chen
Madison West
Bradford Invitational
Round 1 (10 Man)
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024