Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kolton Foster
Results
Videos
High School Results
Team Name
Gooding
Gooding HS
Gooding High School
Hagerman
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 4-6 1:35
Z. Yearsley
Ririe
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
2A 152
02/23
L
Replay
F 6-6 5:52
T. Sessions
North Fremont
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
2A 152
02/15
W
F 5-0 0:49
B. Conant
Oakley
IHSAA 2A - District IV
3rd Place
152
02/15
W
F 2-0 0:38
J. Jensen
Valley
IHSAA 2A - District IV
2nd Wrestleback (8 Man)
152
02/15
L
F 5-3 3:58
A. Valdez
Valley
IHSAA 2A - District IV
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/15
W
F 2-0 0:32
J. Gydesen
Glenns Ferry
IHSAA 2A - District IV
Quarterfinals (8 Man)
152
02/15
L
NC 0-0
A. Valdez
Valley
IHSAA 2A - District IV
2nd Place Match (8 Man)
152
02/03
L
F 2-0 1:39
C. Howell
Snake River HS
35th Annual Weiser Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
02/03
L
F 4-2 3:42
S. Young
Weiser HS
35th Annual Weiser Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/03
W
F 2-1 2:56
J. Torresani
Borah HS
35th Annual Weiser Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/03
W
F 0-0 1:47
A. Casale
New Plymouth HS
35th Annual Weiser Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/02
L
F 10-0 3:29
L. Sarich
Weiser HS
35th Annual Weiser Invitational
Quarters
152
01/27
L
F 4-5 2:53
C. Alder
Emmett
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
16 con #2, 8#1
152
01/27
L
F 6-2 1:17
J. Mara
Meridian A
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Quarters
152
01/27
W
F 4-0 2:31
C. Reynolds
Emmett
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Round 1
152
01/24
W
F 5-0 1:40
J. Jensen
Valley
Gooding/Valley/Burley
Round 1
152
01/24
W
F 9-0 2:50
Z. Grove
Burley
Gooding/Valley/Burley
Round 1
152
01/24
W
DEC 8-7
L. Orthman
Burley
Gooding/Valley/Burley
Round 1
152
01/20
W
F 0-0
W. Ashcraft
Sugar-Salem
Gooding Grappler Extra
Round 1
160
01/19
L
F 2-0 0:41
K. Parsons
Fruitland 2
Gooding Grappler Duals
Round 3 (8 Team)
152
01/19
L
F 2-0 1:30
K. MacKenzie
Fruitland High School 1
Gooding Grappler Duals
Round 7 (8 Team)
152
01/19
L
F 4-0 1:13
R. Brunson
Buhl High School
Gooding Grappler Duals
Round 2 (8 Team)
152
01/19
L
F 4-1 1:22
K. Dahlke
Marsh Valley High School
Gooding Grappler Duals
Round 1 (8 Team)
152
01/19
W
DEC 13-7
H. Hunt
American Falls
Gooding Grappler Duals
Round 5 (8 Team)
152
01/11
W
F 11-1 5:21
T. Morley
Kimberly
Kimberly/Gooding/Valley
Round 1
152
01/11
W
DEC 10-9
J. Meyer
Valley
Kimberly/Gooding/Valley
Round 1
152
01/06
L
Replay
DEC 6-4
J. Spilotros
McCall- Donnelly
50th Annual Buhl Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/05
L
Replay
MD 16-5
F. Pierce
Buhl
50th Annual Buhl Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/05
W
Replay
MD 13-3
N. Scafe
North Fremont
50th Annual Buhl Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/05
W
Replay
F 4-2 3:42
W. Madalena
Battle Mountain
50th Annual Buhl Invitational
Round 1 (32 Man)
152
01/05
W
F 7-1 2:29
J. Tkach
Elko
Kimberly/Gooding/Spring Creek/ Elko
Round 1
152
01/04
W
F 9-0 3:16
B. Benavides
Spring Creek
Kimberly/Gooding/Spring Creek/ Elko
Round 1
152
12/06
W
F 3-4 1:41
D. Winmill
Buhl
Dairy Cup
Round 1
145
12/05
L
F 6-4 3:04
F. Pierce
Buhl
Dairy Cup
Round 1
152
12/01
L
F 2-0 1:10
H. Nye
Rocky Mtn
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 3 (6 Team)
145
12/01
W
F 10-1 3:53
A. Wall
Battle Mountain
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 1 (4 Team)
152
12/01
L
F 12-4 3:33
G. Brown
Capital
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 3 (4 Team)
152
12/01
W
F 0-0
B. Lansdon
Canyon Ridge
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 2 (4 Team)
152
12/01
L
F 3-4 2:46
A. Larson
Ridgevue
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 5 (6 Team)
152
12/01
W
F 6-0 2:56
D. Capino
Boise
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 4 (6 Team)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024