Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cayden Smart
Results
High School Results
Team Name
Piedmont
Piedmont Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 4-0 1:34
H. Sanders
Unattached
Battle of Bama K - 12
Semis & WB (8 Man)
120
01/20
L
M FOR 0-0
L. Brown
White Plains
Donnie Belser Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
128
01/20
L
FOR 0-0
T. Jarrell
White Plains
Donnie Belser Memorial
Round 1 (16 Man)
128
12/30
L
DEC 6-1
F. Connell
Ohatchee
Wellborn JH Invitational
Placement Matches (8 Man)
121
12/30
W
F 13-0 3:57
C. McCormick
Alexandria HS
Wellborn JH Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
121
12/30
L
F 4-3 4:07
F. Connell
Ohatchee
Wellborn JH Invitational
Quarterfinals (8 Man)
121
12/19
L
F 2-0 1:55
L. Toney
Alexandria HS
Golden Bear JH Classic
1st & 3rd (16 Man)
119
12/19
W
F 2-0 1:17
M. Fowles
Lincoln
Golden Bear JH Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
119
12/19
W
F 6-6 1:42
A. Ballance
Saint Clair County
Golden Bear JH Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
119
12/01
L
F 2-0 1:15
B. Bell
Cleburne County
Wellborn Quad 1
Round 1
126
11/18
L
F 12-0 2:50
L. Brown
White Plains
The JV Sting
4th Wrestleback (16 Man)
126
11/18
L
F 5-0 1:09
E. Horn
Oxford
The JV Sting
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/18
W
F 5-1 1:57
A. Harris
Cleburne County
The JV Sting
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
11/11
L
TF 16-0 2:26
D. Ellis
Chelsea
The Growler JH Tournament
Placement Matches (8 Man)
127
11/11
W
DEC 9-3
A. Carter-Burgess
Piedmont
The Growler JH Tournament
Cross Bracket (8 Man)
127
11/11
W
F 4-5 2:51
C. McCormick
Alexandria HS
The Growler JH Tournament
Round 3 (8 Man)
127
11/11
W
F 2-0 1:30
L. Holland
Arab
The Growler JH Tournament
Round 2 (8 Man)
127
11/11
W
DEC 10-7
C. Huffman
Chelsea
The Growler JH Tournament
Round 1 (8 Man)
127
11/04
L
DEC 5-2
A. Carter-burgess
Piedmont
Coach Payne Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
127
11/04
L
DEC 13-12
C. Francisco
Fort Payne
Coach Payne Memorial
Round 1 (16 Man)
127
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020