Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ivan Znamenacek
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wilber Clatonia JV
Wilber-Clatonia
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-0 3:47
A. Meinecke
St. Paul
NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
157
01/30
W
DEC 9-2
B. Wah
Lincoln Northeast
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Placement (4 Man)
150D
01/30
W
DEC 6-3
B. Anderson
Lincoln East
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Semis (4 Man)
150D
01/24
L
F 6-0 3:24
P. Krenzien
Norris
Wilber-Clatonia/Raymond Central/Norris Tri
Round 1
---
01/06
L
DEC 2-0
R. Brunkhorst
Scotus Central Catholic
2024 Aquinas Invitational
Round 2
150
01/06
W
DEC 7-0
L. Lorence
Conestoga
2024 Aquinas Invitational
Round 1
150
01/05
L
F 6-0 3:31
A. Wegrzyn
Lincoln Christian
Wilber-Clatonia Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
150
12/29
W
F 2-0 3:43
B. Smith
Pender
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Final Round
150
12/29
L
DEC 5-4
J. Mann
Norfolk JV 2
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
12/29
L
F 6-0 3:32
B. Hochstein
Hartington Cedar Catholic
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
150
12/29
W
F 2-0 1:45
Z. Waterman
Aurora
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals
150
12/16
L
TF 15-0 4:46
A. Meinecke
St. Paul
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
157
12/09
W
F 2-0 1:27
L. Sander
Superior
Bob Oliver Pin Invitational
Round 5
150 lbs.
12/09
W
F 2-0 0:54
D. Bassinger
Pawnee City
Bob Oliver Pin Invitational
Round 4
150 lbs.
12/09
L
TF 19-4 4:20
J. Huls
Meridian
Bob Oliver Pin Invitational
Round 3
150 lbs.
12/09
L
F 2-0 0:53
J. Meeks
Millard West JV
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2
150 lbs.
12/09
W
DEC 2-1
J. Sumibcay
Weeping Water
Bob Oliver Pin Invitational
Round 1
150 lbs.
12/02
W
DEC 3-0
J. Larsen
Chamberlain High School
O`Neill Invite
Medals
JV150
12/02
W
DEC 5-2
R. Niewenhuis
Chamberlain High School
O`Neill Invite
Round 5
JV150
12/02
L
DEC 1-0
L. Davidson
Chadron
O`Neill Invite
Round 4
JV150
12/02
W
F 4-0 3:55
C. Slama
Wilber-Clatonia
O`Neill Invite
Round 2
JV150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
Replay
TF 15-0 4:47
E. Ehlers
Raymond Central
2023 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
02/04
L
Replay
DEC 7-0
C. Lemburg
St. Paul
2023 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
120
01/31
W
F 2-0 0:58
K. Price
Beatrice
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 3
120D
01/31
W
F 2-0 0:57
J. Reyes
Lincoln Pius X
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 1
120D
01/26
L
DEC 7-1
T. Sanchez
Crete
Crete/TC/WC Triangular
Round 2 (3 Team)
JV 1
01/21
L
DEC 7-4
J. Hajny
Red Cloud/Blue Hill
Thayer Central Invitational
Round 5
120
01/20
L
F 2-0 0:53
T. Wells
Thayer Central
Thayer Central Invitational
Round 4
120
01/20
W
MD 11-2
J. Upton
Southern
Thayer Central Invitational
Round 3
120
01/20
W
DEC 11-4
C. Rughe
Superior
Thayer Central Invitational
Round 1
120
01/06
L
F 8-2 3:26
C. Bird
Johnson County Central
Wilber-Clatonia Wrestling Duals Invite
Round 2 (3 Team)
126
01/06
L
F 4-0 1:17
A. Ohnoutka
Bishop Neumann
Wilber-Clatonia Wrestling Duals Invite
Round 3 (3 Team)
126
01/05
L
F 2-0 0:32
T. Wells
Thayer Central
Wilber-Clatonia @ Thayer Central
Round 1
126
12/17
L
F 7-0 2:46
C. Auten
Red Cloud/Blue Hill
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
126
12/03
L
TF 16-1 5:22
D. Furstenau
Neligh-Oakdale School
O`Neill Invite
Medals
JV120
12/03
L
F 8-0 3:11
B. Radford
---
O`Neill Invite
Round 3
JV120
12/03
W
F 9-2 1:45
B. Kann
Norfolk Catholic
O`Neill Invite
Round 1
JV120
12/01
L
F 6-2 1:25
C. Spahr
Tri County
Freeman Duals
Round 2 (6 Team)
126
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022