Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skylar Plaster
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:41
A. Heins
---
IHSAA 1A Sect 2
1st and 3rd Place
120
02/02
L
F 5-0 0:55
J. Moore
Denver
IHSAA 1A Sect 2
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/02
W
F 4-7 2:27
C. Dralle
Sumner-Fredericksburg
IHSAA 1A Sect 2
Quarterfinals (8 Man)
120
01/26
W
F 2-0 1:26
C. Dralle
Sumner-Fredericksburg
2019 NICL Conference
Placement Matches (16 Man)
120
01/26
L
F 2-0 0:56
J. Vawter
West Marshall
2019 NICL Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/26
L
TF 16-1 3:02
T. Lashbrook
AGWSR
2019 NICL Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/12
L
DEC 8-6
A. Sykes
Waterloo West
Decorah Viking Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
120
01/12
W
F 2-0 1:54
J. Voigt
Decorah
Decorah Viking Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
120
01/12
L
F 12-2 5:58
C. Hughes
Postville
Decorah Viking Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
120
01/12
L
F 13-3 3:48
E. Wolfe
West Salem/Bangor
Decorah Viking Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
120
01/12
W
F 5-4 2:51
M. Gibbs
Waukon
Decorah Viking Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
120
01/05
L
F 2-0 1:05
T. Greve
---
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Division 1
01/05
L
F 4-1 1:42
J. Heine
Columbus Catholic
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Division 1
01/05
L
F 2-0 0:30
C. Hillman
Nashua-Plainfield
Tripoli Invitational JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Division 1
12/14
L
F 2-0 1:19
S. Maury
West Delaware
2018 Battle of Waterloo
Quarterfinals (4:00 PM)
126
12/14
L
F 8-0 2:30
C. Wiemann
Mason City
2018 Battle of Waterloo
Round 1 (9:00 AM)
126
12/14
L
TF 15-0 3:14
J. Pelzer
---
2018 Battle of Waterloo
Finals (8:00 PM)
126
12/14
L
TF 16-0 3:03
K. Wempen
Linn-Mar
2018 Battle of Waterloo
Semis & 1st Wrestleback (6:00 PM)
126
12/14
L
F 2-0 0:55
J. Heine
Columbus Catholic
2018 Battle of Waterloo
Round 3 (1:00 PM)
132
12/14
L
TF 20-5 3:42
C. Herrmann
Waterloo East
2018 Battle of Waterloo
Round 2 (11:00 AM)
126
12/01
L
F 1-4 2:45
J. Simms
Anamosa
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
12/01
L
F 2-0 1:21
T. Nelson
Nashua-Plainfield
Chris Davis Invite Varsity Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/01
L
DEC 10-5
M. Gibbs
Waukon
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
11/27
W
F 0-2 2:40
L. Kampman
Solon
North Linn JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Division 8
11/27
W
DEC 8-5
S. Ehlinger
Dubuque Hempstead
North Linn JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Division 8
11/27
W
DEC 7-1
M. Kugel
Starmont
North Linn JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Division 8
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020