Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wheddy Laguerre
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
DEF 10-1
I. Charles
Wekiva
Metro Conference West
Placement Matches (8 Man)
160
02/08
W
F 0-0 0:14
K. Salaam
Jones HS
Metro Conference West
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/08
L
F 0-0 3:55
C. Villafane
West Orange
Metro Conference West
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/08
W
F 0-0 0:11
M. Akinyele
Olympia
Metro Conference West
Quarterfinals (8 Man)
160
02/01
W
F 0-0 0:55
D. King
Oak Ridge
Ocoee @ Oak Ridge
Round 1
160
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 14-12
A. Hendricks
Edgewater
Metro West Championship
Placement Matches (8 Man)
152
02/10
W
F 0-0 2:46
B. Palmer
Wekiva
Metro West Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/10
W
F 0-0 5:35
J. Simmons
Evans
Metro West Championship
Quarterfinals (8 Man)
152
01/28
W
DEC 9-5
C. Villafane
West Orange
Ocoee @ West Orange
Round 1
160
01/21
W
F 0-0
K. Minnick
Pine Ridge
Pine Ridge @ Ocoee
Round 1
160
01/07
W
F 0-0
B. Burgos
Colonial
Colonial @ Ocoee
Round 1
152
12/23
L
F 0-0
T. Williams
Springstead
St Cloud Bulldog Brawl
Champ. Round 1
152
12/22
W
DEC 6-3
A. Cooley
West Orange
St Cloud Bulldog Brawl
Champ. Round 1
152
12/22
W
F 0-0
C. Perez
Poinciana
St Cloud Bulldog Brawl
Champ. Round 1
152
12/11
W
F 0-0
T. Murray
South Lake High School
Ocoee @ South Lake High School
Round 1
160
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 0-0 2:51
L. Koeppel
West Orange
FHSAA 3A-D2
Round 5 (consi semis)
152
02/25
W
F 0-0 1:30
T. Bryant
Wekiva
FHSAA 3A-D2
Round 4 (semis and WB)
152
02/25
L
F 0-0 1:20
J. Lee
---
FHSAA 3A-D2
Round 2 (Quarters)
152
02/05
W
DEC 8-7
R. Graham
---
Ocoee @ Winter Park
Round 1
152
01/29
W
F 0-0 3:15
J. Jules
Oak Ridge
Oak Ridge @ Ocoee
Round 1
152
01/23
W
F 0-0 2:44
S. Brown
Evans
Evans @ Ocoee
Round 1
152
01/08
L
F 0-0 1:42
J. McCauley
South Lake High School
South Lake High School @ Ocoee
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024