Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Maurer
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2017-2018
Team Name
Hot Springs
North Fond du Lac
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 4-0 1:32
T. Gropper
Bennett County
SDHSAA Region 4B
5th Place Match
144
02/17
L
F 2-1 2:31
W. Edwards
St. Thomas More
SDHSAA Region 4B
Consi Semis
144
02/17
L
F 2-0 1:32
L. Sander
Custer
SDHSAA Region 4B
Round 2 - Quarters and WB1
144
02/03
L
F 2-0 0:54
W. Thompson
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Black Hills Classic Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/03
L
F 6-2 1:03
C. Willnerd
Sturgis Brown JV
Black Hills Classic Tournament
Round 1 (16 Man)
144
02/02
L
F 2-1 1:52
W. Thompson
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Black Hills Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
144
02/02
L
F 2-0 1:11
L. Sander
Custer
Black Hills Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
144
01/27
W
DEC 8-6
C. Provost
Lakota Tech
Red Cloud Wrestling Tournament 2024
Round 2 (3 Man)
144
01/27
W
F 4-1 0:32
M. Walker
Rapid City Central
Red Cloud Wrestling Tournament 2024
Round 1 (3 Man)
144
01/26
L
F 2-0 2:21
T. Swinyer
Wright
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/26
L
F 5-2 1:08
T. Prell
Newcastle
Belle Fourche Invitational
Round 1 (16 Man)
144
01/20
L
F 2-1 2:24
J. Blare
Winner
Winner Invitational 2024
Qtrs/WB1 (16)
144
01/20
L
F 9-0 1:46
M. Renner
Lead-Deadwood
Winner Invitational 2024
Round 1
144
12/29
L
F 4-7 3:54
M. Jaramillo
Sturgis Brown
Harding County Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
144
12/29
L
F 2-0 1:56
Z. Eyes
Lakota Tech
Harding County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/29
W
DEC 13-9
B. Wenger
St. Thomas More
Harding County Invitational
Round 1 (16 Man)
144
12/15
L
F 9-1 2:42
T. Foreman
Miller/Highmore-Harrold
Holiday Extravaganza East-West Duals
Round 3 (6 Team)
144
12/15
L
F 8-9 4:54
T. Gropper
Bennett County
Holiday Extravaganza East-West Duals
Round 2 (6 Team)
144
12/15
L
F 14-2 3:35
B. Oldenkamp
Lyman
Holiday Extravaganza East-West Duals
Round 1 (6 Team)
144
12/09
L
F 8-0 2:57
J. Heck
Bismarck
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
JV 150
12/09
L
F 2-4 2:56
J. Larsen
Chamberlain
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
JV 150
12/08
W
MD 15-4
D. Subia
Spearfish
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
JV 150
12/08
W
FOR 0-0
B. Heun
O`Gorman
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
JV 150
12/01
L
F 2-2 2:26
K. Smith
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/01
W
TF 19-2 3:51
H. Simonds
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/01
L
F 2-0 2:32
T. Carter
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 4-0 1:05
S. Crow
Pine Ridge
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 5 (6 Man)
145
01/28
W
F 2-0 2:00
T. Puckett
Lakota Tech
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 4 (6 Man)
145
01/28
W
F 2-0 1:13
A. Morales
Red Cloud
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 3 (6 Man)
145
01/28
W
F 2-0 2:00
B. Chandler
Lakota Tech
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 2 (6 Man)
145
01/28
W
DEC 12-10 TB1
H. Anderson
Rapid City Central
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 1 (6 Man)
145
01/27
L
F 0-0 1:36
G. Werlinger
Sturgis Brown JV
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/27
W
F 8-1 3:36
T. Swinyer
Wright
Belle Fourche Invitational
Prelims #2
145
01/27
L
F 4-3 5:35
J. Foster
Hulett
Belle Fourche Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/21
L
F 10-2 3:35
H. Roggow
Stanley County
Winner Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/21
W
F 2-0 2:03
Q. Phillips
Winner
Winner Invitational 2023
Qtrs/WB
145
01/21
L
F 5-0 1:41
K. Hill
Wagner
Winner Invitational 2023
Round 1
145
01/06
L
F 0-2 1:38
B. Gisselbeck
Hamlin/Castlewood
2023 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/06
W
F 7-0 2:07
C. Hoffman
O`Neill
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/06
L
F 4-1 1:42
M. Curtis
Winner
2023 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/16
L
F 2-0 0:37
W. Otto
Menomonie
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 3 (4&8 man)
165-170
12/16
L
F 2-0 1:03
B. Steltzner
---
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 2 (4&8 man)
165-170
12/16
L
F 2-0 1:24
D. Supernat
Oak Creek
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 1 (4&8man)
165-170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024